Vibrasyonlu konveyör sistemlerinde motorların oluşturduğu titreşim sayesinde hareket sağlanmaktadır. Küçük boyuttaki parçaların taşınması için bu konveyör tavsiye edilmektedir. Bazı çeşitlerinin üzerine bulunan elek sayesinde boyutları farklı olan ürünlerin elemesinde de kullanılmaktadır.

Eleme İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Eleme işleminde kullanılan konveyörlerde ayıklama yapılacak ürün boyutlarına göre elekli bant yapılır. Bu bant titreşim motoru sayesinde hareketi sağlanır. Ayıklanması istenilen küçük ebattaki ürün alt hazneye taşınır diğer büyük ebattaki ürünler ise elekli bant sisteminde kalır. Bu sayede ayıklama yapılarak taşıma işlemi gerçekleştirilir.

Dizme İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

İmalat sonrası çıkan ürünlerin ambalajlanması ya da başka uygulamalardan geçilmesi için dizme ihtiyacı duyulmaktadır. Dizme işlemi yapılması için bantlarda elek sistemi bulunmaz. Sektöre ve ihtiyaca göre doğru bant sistemi uygulanır. Ayıklama sistemine benzer şekilde banttın titreşimi sayesinde ürünler taşınırken dizme işlemi gerçekleşmektedir.

Vibrasyonlu Konveyör Sistemleri Avantajları;

  1. Ürün ayıklama hızlı bir şekilde gerçekleştirir bu sayede iş yükünü azaltmaktadır.
  2. Ürünlerin paketlenmesi ya da manuel uygulamadan geçmesi durumunda ürünlerin dizmesi ile ciddi kolaylık sağlamaktadır.
  3. Yakın mesafede taşıma gerçekleştirirken diğer konveyör sistemlerine göre daha yavaş hareket etmesi sayesinde avantaj sağlamaktadır.

Vibrasyonlu Konveyör (Titreşimli) Kullanım Alanları;

Bu tür konveyörler birçok sektörde kullanılmaktadır. Ağır yüklü ürünler haricinde dizme ve eleme işlemi ya da yakın mesafe taşıma işlemlerinde tercih edilmektedir.

İhtiyacınız doğrultusunda istenilen açı ve ölçülerde Vibrasyonlu Konveyör sistemi firmamız tarafından yapılmaktadır. Yüksek kalite ve dayanıklı sistemlerin kurulumu için telefon numaramızdan bilgi isteyiniz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.