Döner tabla genelde hat sonlarına doğru kurularak ürün dinlendirmesi, biriktirilmesi, kutulaması, ürün seçimi ya da paketleme işleminin yapılması için kullanılmakladır. Döner tabla 0 derece ile 360 derece aralıklarında dönüş yapılarak ürünlerin taşınmasını gerçekleştirmektedir. Kullanım amacına göre birçok şekilde üretimi yapılmaktadır. Kullanım kolaylığı açısından rulolu konveyör sistemi en sık tercih edilmektedir.

Konveyör çapı ve rulo hızları üzerinde taşınacak malzemenin ağırlığına göre yapılmaktadır.

Döner tabla ürün malzemesi kullanılacak sektöre göre imal edilmektedir. Elektrostatik fırın boyalı paslanmaz saçlarla üretimi yapılır. İstenilen kaplama çeşidinde ve renkte yapılmaktadır.

Genelde sabit hızlı yapılan bu ürün grubu isteğe bağlı olarak hız ayarlamalı şekilde de imal edilebilir.

Döner Tabla Kullanım Alanları

Hafif yük gerektiren bütün sektörlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Gıda, İlaç & Kimya sektörü gibi ürünlerin paketlemesi ve bekletilmesi gereken yerlerde tercih edilmektedir. Ayrıca döner tabla sistemleri makine veya konveyör hatlarında besleme masası şeklinde de kullanılmaktadır. Streç makinesi yardımı ile konveyörün kendi etrafında tam tur atması ile otomatik streçleme işlemi de yapılabilmektedir.

Firmamız tarafından ihtiyaç doğrultusunda istenilen ebat ve şekillerde Döner Tabla sistemi imalatı yapılmaktadır. Yüksek kalite ve dayanıklı sistemlerin kurulumu için telefon numaramızdan bilgi isteyiniz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.