Sektörel Konveyörler

İkjet makinalarında kullanılan konveyör tipidir
Otomobil fabrikaları ve otomotiv yedek parça üretimi yapan firmalar için imal edilen konveyör sistemleridir. Askılı ve zincirli çeşitleri bulunmaktadır. Ağır yüklerde dayanıklıdır.
Gıda sektöründe, gıda standartlarına uygun olacak şekilde bantlı yada modüler tip konveyörler üzetilmektedir.
Konteyner, tır ve kamyon gibi araçlardan paket, çuval ve kolilerin yükleme ve boşaltma taşınması yapılan konveyörlerdir.
Ev eşyası imalatında parçaların taşınması, montaj hatları gibi birçok alanda konveyör sistemleri kullanılmaktadır.
Yüksek hassasiyet gösteren ve paslanmaya karşı dayanıklı konveyörlerdir. Kimyasal ürünlere karşı dirençlidir. Sıvı geçirmez özelliğine sahiptirler.
Kumaş fabrikaları, tekstil ürünlerin üretimi yapılan işletmeler için özel hazırlanan konveyörlerdir. eğimli ve düz şekilde imal edilmektedir
Havaalanları, avm gibi estetik tasarıma sahip bagaj ve insan taşıma yapan konveyörlerdir. Yüksek güvenlikli ve özel otomasyonlu sistemlerdir.
Basım merkezleri, matbaa firmaları ve kâğıt işleme merkezleri gibi geniş kullanım alanına sahip konveyör sistemleridir.
Alüminyum, Demir, Çelik gibi metal işletme firmaları için özel hazırlanan konveyörlerdir. Isıya ve ağır şartlara karşı dayanıklıdır.
Mermer ocakları, cilalama, ebatlama ve kesme işletmeleri için özel hazırlanan konveyörlerdir. Isıya ve suya dayanıklıdır. Ağır şartlarda çalışmaya elverişlidir.