Havaalanları, avm gibi estetik tasarıma sahip bagaj ve insan taşıma yapan konveyörlerdir. Bu tür konveyörlerde estetik dış tasarım haricinde güvenlik ön planda yer almaktadır. İnsan taşıma konveyör sistemleri hafif eğimli olabileceği gibi düz olarak da imal edilmektedir. Ayarlanabilir ve sensörlü hız ayarlı olarak imal edilmektedir.

Havaalanı Konveyörü Çeşitleri

  • Check-in Konveyör Sistemi
  • X-Ray Bagaj Kontrol Konveyörü,
  • Patlayıcı Detektörü Sistemi,
  • Bagaj Yönlendirme Konveyörü,
  • Ayırıcı Konveyör Sistemi,
  • Uçak Yükleme Konveyörü,
  • Uçak Boşaltma Konveyörü.

Bagaj Taşıma Konveyörleri Özellikleri;

Bant sistemi konveyörün tasarımına göre değişmektedir. Dönüş gerektirmeyen konveyör sistemlerinde düz pvc kayış sistemi kullanılırken, dönüş yapılacak olan sistemlerde özel plakalı bant sistemleri kullanılmaktadır. Bant özelliği genelde sert ve sağlam pvc malzemelerinden oluşmaktadır. Uzun ömürlü olması esas alınmaktadır.

Check-In Konveyör Sistemleri;

Checkin işlemlerinin yapıldığı stantlarda bagajların düzgün bir şekilde iletilmesi için gerekli otomasyon sistemleri uygulanmaktadır. Bant sisteminde kullanılan malzemeler aşınmalara karşı dirençlidir. Ayrıca stantlara göre kayış ya da paletler kullanılmaktadır. Bant sisteminin dış tarafı paslanmaz saçtan üretilmektedir.

Bagaj Tartma Konveyörleri;

Konveyör sisteminin üzerine ağırlık ölçme birimleri monte edilir ve tartma sistemi gerçekleştiğinde otomatik olarak sistem hareket etmektedir. Bant sistemi aşınmaya karşı dirençli pvc kaplamalı kayışlardan oluşmaktadır.

TeknikCad tarafından yapılan havaalanı konveyörleri sessiz çalışma özelliğine sahip, ayrıca yangına karşı dirençli bantlar kullanılmaktadır. Bütün güvenlik önemleri projelendirme aşamasında düşünülerek konveyör imalatı gerçekleşmektedir.

Firmamız tarafından ihtiyaç doğrultusunda istenilen ebat ve şekillerde Havaalanı Konveyör sistemleri imalatı yapılır, uzman kadromuz ile yerinde montaj hizmeti vermekteyiz. Yüksek kalite ve dayanıklı sistemlerin kurulumu için telefon numaramızdan bilgi isteyiniz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.