Yüksek hassasiyet gösteren ve paslanmaya karşı dayanıklı konveyörlerdir. Sağlık ve gıda sektörü insanı doğrudan etkilediği için bu tür işletmelerde ürünlerin taşınma işlemi yapılan bantların insan sağlığına zararı olmayan maddelerin kullanılması gerekmektedir.

Kozmetik ve İlaç Konveyörlerin Özellikleri;

  • Kimyasal maddelere karşı dirençli bant sistemine sahiptir.
  • İnsan sağlığı için sorun teşkil edecek maddeler kullanılmamaktadır.
  • Konveyör sisteminde ürün ile temas edebilecek bütün metal aksamlar paslanmaz saçtan yapılmaktadır.              
  • İlaçların dökülmesine karşı kullanılan sistemler sıvı geçirmez özelliğe sahiptirler.

Projelendirme Aşaması

Kozmetik ve ilaç sanayide her işletmenin ihtiyaçları değişmektedir. Ürünlerin üretimi, dolumu ve paketlenmesi gibi aşamaların yerinde tespit işlemi yapılacak en doğru projelendirme işlemi yapılmaktadır. İş diyagramının düzgün ilerlemesi için verimlilik şartı ön planda tutulmaktadır. Gerekli otomasyon makineleri ile adapte çalışacak şekilde hazırlanan konveyör sistemlerimiz düzgün bir şekilde en hızlı üretim hattını oluşturmaktadır.

TeknikCAD tarafından ihtiyaç doğrultusunda istenilen ebat ve ölçülerde Kozmetik ve İlaç Konveyör sistemleri imalatı yapılır, uzman kadromuz ile yerinde montaj hizmeti vermekteyiz. Yüksek kalite ve dayanıklı sistemlerin kurulumu için telefon numaramızdan bilgi isteyiniz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.