Manyetik Konveyör sistemleri talaş ve çapak konveyörleri olarak da bilinmektedirler. CNC işleme parkurlarından çıkan demir kırıntıları, toz parçaları ve preslere bağlı olarak çıkan atık parçaların taşınmasında kullanılan konveyör sistemleridir.

Manyetik ismi palet sisteminde kullanılan neodyum mıknatıs ile talaş ve çapakları kendine doğru çekmesi ve dökülmeyi engelleyen sistemlerin oluşturulmasından kaynaklanır. Demir toz kırıntıları için en uygun ekonomik ve uzun ömürlü konveyörlerdir. Manyetik taşıyıcı ürün ile temas etmediği için konveyörün bozulma riski oluşmamaktadır.

Bu ürün büyük boyutlu ağır yüklerin taşınmasında tavsiye edilmemektedir. Ağır yüklü ürünlerin taşınması için başka konveyör sistemlerimizi inceleyebilirsiniz.

Manyetik Konveyör Sistemlerinin Diğerlerine Göre Avantajları;

  1. Kırık demir ve toz gibi atık ürünlerin taşınmasında oldukça verimli bir sistemdir. Ayrıca yağlı malzemelerin taşınmasında da rahatlıkla kullanılabilir.
  2. Diğer sistemlere göre az miktarda bakım gerektirmektedir ve uzun ömürlüdür.
  3. Güçlü mıknatıslar sayesinde ürünlerin dökülmesi engellenmiş olur bu sayede temiz bir iş yapılmaktadır.
  4. Bant sisteminde kullanılan malzemeler paslanmaz çelikten imal edilmekte bu da konveyörün ömrünü uzatmaktadır.
  5. Hareketli aksamlar sistemin içerisinde olduğu için iş güvenliği açısından güvenilir konveyörlerdir.

Manyetik Konveyör Kullanım Alanları;

Geri dönüşüm işletmeleri, maden işletmeleri, demir, bakır, alüminyum metal sanayi işletmeleri ve plastik sanayi işletmeleri gibi sektörlerde kullanılmaktadır.

Firmamızda yaptırmak istediğiniz manyetik konveyörleri dilediğiniz açı ve ölçülerde yaptırabilirsiniz. İşlerinize uygun ürünün taşıma kapasitesi ayarlanmaktadır.