Basım merkezleri, matbaa firmaları ve kâğıt işleme merkezleri gibi geniş kullanım alanına sahip konveyör sistemleridir. Matbaa sektörü konveyörleri işletme ihtiyaçlarına göre her türlü konveyör sistemine ihtiyaç duymaktadır. Örneğin kâğıt işletme fabrikaları ağır yük gerektiren konveyör sistemlerine ihtiyaç duyarken basım merkezinde bu ihtiyaç çok az durumdadır. En iyi sistem için doğru projelendirme hayati önem taşır.

Matbaa Sektörü Konveyör Özellikleri;

  • Folyo, gazete, broşür, dergi, takvim gibi basım işlerinin yapıldığı işletmelerde kullanılan konveyör sistemleri bantları mürekkep ve kimyasal ürünlere karşı dirençlidirler.
  • Karton bobin konveyör hatları aşınmalara karşı dayanıklıdır.
  • Her işletmenin ihtiyacı değiştiği için bant sistemi ebat ve genişlikleri de özel hazırlanmaktadır.
  • Konveyör sistemleri ayarlanabilir hız kontörlüdür. Bu sayede değişik basım işlerinde iş yükü azaltılır ve yüksek verimlilik sağlanmış olur.
  • Otomasyon makineleri yardımı ile boyama, dizme, sıralama ve paketleme gibi birçok işi konveyör sistemi gerçekleştirmektedir.

TeknikCad üstün projelendirme hizmetleri ile matbaa konveyörleri sistemlerini en verimli çalışacak şekilde hazırlamaktadır. Matbaa konveyör sistemleri için ön tespit çok önem teşkil etmektedir. Yapılacak sistemin hız ayarı, iş diyagramı ve bant genişliği ihtiyaca göre değişkenlik göstermektedir.

Firmamız tarafından ihtiyaç doğrultusunda istenilen ebat ve şekillerde Matbaa Sektörü Konveyör sistemleri imalatı yapılır, uzman kadromuz ile yerinde montaj hizmeti vermekteyiz. Yüksek kalite ve dayanıklı sistemlerin kurulumu için telefon numaramızdan bilgi isteyiniz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.