Mermer ocaklarında çıkartılan klasik mermer, traverten, oniks ve granit taşları büyük ebatta oldukları için bu ürünlerin rahat bir şekilde taşınması gerekmektedir. Büyük kaya parçaların kırılması mermerin kalitesini düşüreceği için özellikle ağır yük gerektiren konveyör sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Mermer taş ocağından çıkan ham maddenin taşınmasında tavalı konveyör sistemi genelde kullanılmaktadır. Ağır yük gerektiren küçük parçalar için de kauçuk bantlı konveyör sistemi kullanılmaktadır.

Hammadde şeklinde elde edilen mermer taşları daha sonra torna ve zımpra taşlarında işlemeye alınmaktadır. İşlenme sırasında tesisin ihtiyacına göre konveyör sistemi imalatı yapılmaktadır.

TeknikCAD firması olarak blok mermer üretimi, plaka mermer üretimde en iyi ve dayanıklı konveyör sistemi üretmektedir. Yaptığımız sistemlerde müşteriyi dinler öncelikle özel ihtiyacını tespit etmekteyiz. İhtiyaçlar belirlendikten sonra proje aşamasına geçirilir. İş yükünün azaltılması amaçlanan konveyör bant sistemlerinde en başarılı mermer atölye ve fabrikaları parkurları kurulur.

Mermer Sanayi Konveyörleri Özellikleri;

  • Kullanılan bantlar aşınma ve kesilmeye karşı dirençlidir.
  • Yüksek ısıya karşı dirençlidir.
  • Tutucu özelliği yüksektir.
  • Ağır şartlar altında çalışmaya elverişli sistemlerdir.
  • Suya karşı dayanıklı malzemelerden oluşmaktadır.

Granit, mermer ve seramik işletmelerinde kurduğumuz konveyör sistemleri kesme, cilalama ve ebatlama uygulamalarında ihtiyaç duyulan kalınlıkta bant sistemi yapılmaktadır.

Firmamız tarafından ihtiyaç doğrultusunda istenilen ebat ve şekillerde Mermer Sanayi Konveyörleri imalatı yapılır, uzman kadromuz ile yerinde montaj hizmeti vermekteyiz. Yüksek kalite ve dayanıklı sistemlerin kurulumu için telefon numaramızdan bilgi isteyiniz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.