Metal Dedektörlü Konveyörler adında anlaşılacağı üzere metal dedektörler için üretilmektedir. Dedektörün metali algılama alanına göre konveyörün minimum olması gereken boyu tarafımızdan belirlenmektedir. Fakat müşteri bizim belirlediğimiz minimum ölçüden yüksek olmak kaydıyla özel ölçüde belirtebilir.

Bu tür konveyörlerin üretimi için aşağıdaki bilgilerin bize verilmesi yeterlidir

  1. Dedektör Derinliği
  2. Dedektör iç genişliği
  3. Dedektör iç yüksekliği
  4. Dedektör bağlantı eksen ölçüleri
  5. Konveyör Yüksekliği

Metal Dedektör Konveyör Kullanım Alanları

  • Gıda sektörü: Üretimi yapılan gıda ürünlerinin içinde metal parçalarının olup olmadığı kontörünü sağlamaktadır.
  • Farklı amaca göre birçok alanda metal parçaların algılanması için kullanılmaktadır.

Metal Dedektör Çeşitleri:

Tek Sensörlü Metal Dedektör

Konveyör banttın alt kasımına takılan bu dedetör ile metal parçlar algılanır ışıklı ve sesli bir şekilde sinyal vermektedir. Tek taralı algılama özelliği taşımaktadır. Darbelere karşı dayanıklıdır ve montajı kolaydır. Metal algılama hassasiyeti güçlüdür.

Çift Sensörlü Metal Dedektör

Konveyör bantın alt ve üst tarafına takılan metal parçaların algılanmasını sağlayan dedektör çeşididir. Çift taraflı algılama özelliği taşımaktadır. Tek sensörlü olan sistemlere göre daha hassastırlar.  Metal hasassiyeti yüksek olması için bant aralığının dar olması gerekmektedir. Bu şekilde en verimli olmaktadır.

Tünel Tipi Metal Dedektör

Kapalı bir şekilde olan bu dedektör tipi tünelin iç kısmında metal algılama yapmaktadır. Algılama özelliği yüksek hassasiyet göstermektedir. Genelde gıda ve ilaç sanayide tercih edilmektedir bu yüzden paslanmaz malzemelerden üretim gerçekleştirilmektedir. Gıda normlarına uygundur.

Boru Tipi Metal Dedektör

Tünel tipi metal dedektör konveyör sistemleri ile aynı özellikleri taşımaktadır.

 

Firmamız tarafından ihtiyaç doğrultusunda istenilen ebat ve şekillerde Metal Dedektör Konveyör sistemleri imalatı yapılır, uzman kadromuz ile yerinde montaj hizmeti vermekteyiz. Yüksek kalite ve dayanıklı sistemlerin kurulumu için telefon numaramızdan bilgi isteyiniz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.