Alüminyum, Demir, Çelik gibi metal işletme firmaları için özel hazırladığımız konveyörlerdir. Metallerin işlenmesi için yüksek ısıda eritilmesi gerektiğinden bu işletmeler için hazırlanan konveyörlerin özellikle ağır yük ve yüksek ısıya karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Yüksek ısıda eritilmiş metal ürünlerin konveyör sisteminde taşınması durumunda dökülme durumlarının oluşmaması gerekmektedir. Metal işletmeleri için hazırladığımız sistemlerde dikkat ettiğimiz diğer konu ise iş güvenliğidir. En iyi verimlilik hedeflenmektedir.

İşlenmiş Metal Konveyörleri Özellikleri;

  • Konveyör paletleri ağır şartlara karşı dayanıklı olacak şekilde imal edilir.
  • Bant sistemi yüksek ısılara karşı dirençlidir.

Metal Parça Konveyörleri Özellikleri;

Somun, cıvata, metal hurda parçaları, döküm ürünleri, preslenmiş metal parçalar gibi ürünlerin taşınmasında kullanılan konveyör sistemleridir. Bu tür konveyör sistemlerinde yüksek ısıya karşı dirençli bant sistemi gerekmez. Kullanım şeklinde göre ağır yüklere karşı dayanıklı ve bakımı kolay olan konveyör sistemleri tercih edilmektedir. Metal parça konveyörleri ihtiyaca göre özel tasarlanır ve istenilen ebatta yapılmaktadır.

TeknikCad kurulduğu yıldan beri her zaman ihtiyaç olan en iyi sistemi kurmayı hedeflemiştir. Metal Konveyör sistemlerinde öncelikle sistemin kurulacağı alan tespit edilmektedir. İş yükünü azaltmak ve verimliliği artırmak için projelendirme aşamasına geçilmektedir. İhtiyaç duyulan sistemin projesi tamamlandığı zaman uzman kadro ve yerinde montaj hizmeti ile konveyör sistemi imal edilir ardından montaj işlemleri başlatılmaktadır.

Firmamız tarafından ihtiyaç doğrultusunda istenilen ebat ve şekillerde Metal Sanayi Konveyör sistemleri imalatı yapılır, uzman kadromuz ile yerinde montaj hizmeti vermekteyiz. Yüksek kalite ve dayanıklı sistemlerin kurulumu için telefon numaramızdan bilgi isteyiniz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.