Otomobil fabrikaları ve otomotiv yedek parça üretimi yapan firmalar için imal edilen konveyör sistemleridir. Bu sektörde genelde askılı konveyör ve zincirli konveyör sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Otomotiv Konveyörleri İçin İhtiyaç Duyulan Üretim Hataları;

  • Saç ve kaporta kesim ve doğrultma hatları
  • Kalıp üretme hatları
  • Saç şekillendirme hatları
  • Lastik ve jant üretim hatları

Konveyör sistemine gerekli otomasyon kurulumu yapılarak boyama, çeşitli montaj gibi işlemleri konveyör sistemi ile otomatik gerçekleşmektedir. Bu tür sistemlerin kurulması iş yükünde ciddi tasarruf sağlamaktadır.

Otomotiv konveyörleri ağır yüklere karşı dayanıklıdırlar. Ürünlerin düşmesi iş güvenliği riski oluşturması ve üretilen üründe hasar oluşturacağı için düşme ve çarpmalara karşı özel sistemler geliştirilmektedir. Konveyör sistemi ağır şartlarda çalıştığı için aşınmalara karşı dayanıklı malzemelerden üretilmektedir.

Yedek parça üretim merkezlerinde metal parçaların yüksek sıcaklıkta olmasından kaynaklı bu tür üretim merkezlerinde imal edilen konveyör sistemleri yüksek ısılara karşı dayanıklı malzemelerden oluşmaktadır.

Projelendirme Aşaması

TeknikCAD ekibi otomotiv konveyör sistemleri üretimi için projelendirme aşamasına son derece önem vermektedir. Burada iş yükünün azaltılması, ürünlerin hasar görmesini engelleme ve hızlı iş akışı hedeflenmektedir. Her işletme için özel konveyör sistemine ihtiyaç duyulduğundan öncelikle yer tespitinde bulunulması önemlidir. Doğru bir şekilde kurulan konveyör sistemi uzun yıllar boyunca güvenli bir şekilde kullanılabilir.

Firmamız tarafından ihtiyaç doğrultusunda istenilen açı ve ölçülerde Otomotiv Sektörü Konveyör sistemleri imalatı yapılır, uzman kadromuz ile yerinde montaj hizmeti vermekteyiz. Yüksek kalite ve dayanıklı sistemlerin kurulumu için telefon numaramızdan bilgi isteyiniz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.