Kumaş fabrikaları, tekstil ürünlerin üretimi yapılan işletmeler için özel hazırlanan konveyörlerdir. İşletme ihtiyacına göre eğimli ve düz şekilde imal edilmektedir. Eğimli konveyör sistemlerinde ürünün taşınacağı bantlar kaydırmaz paletlerden oluşmaktadır.  Bant sistemi genelde polyester kaplamalı şekilde üretilmektedir. Kullanım amacına göre imal edilecek konveyör sistemi taşınacak ürünlerin kapasitesine göre dizayn edilmektedir.

Hafif yük gerektiren tekstil ürünlerinin taşınmasında daha ekonomik sistemler tercih edilmektedir.

Bantların dış yüzeyleri suya karşı ve kimyasal aşınmalarına karşı dirençli bir yapıya sahip kaplamalardan oluşmaktadır. Bu sayede boya gerektiren işlerde uzun ömürlü bir sistem kurulmuş olur.

Tekstil konveyörleri genelde askılı ve kayış şeklinde üretimi yapılmaktadır. Bu tür sistemlerde ayarlanabilir hız kontrollü sistemler önem teşkil etmektedir. Kutulanmış ve paketli ürünlerin çıkışında kullanılan konveyör sistemleri ise iş yükünü azaltacak şekilde tasarımı gerçekleştirilir.

TeknikCad tekstil sektörü konveyörü imal etme sürecinde projelendirme aşamasında uzman kadrosu ve yerinde montaj hizmeti ile en yüksek verimliliği hedeflemektedir. Doğru bir şekilde projelendirilen konveyör sistemlerinde iş yükü ciddi oranda azalmaktadır. Bu sayede saha hesaplı ve uzun ömürlü sistemlerin kurulumu yapılmış olacaktır.

Firmamız tarafından ihtiyaç doğrultusunda istenilen ebat ve şekillerde Tekstil Sanayi Konveyör sistemleri imalatı yapılır, uzman kadromuz ile yerinde montaj hizmeti vermekteyiz. Yüksek kalite ve dayanıklı sistemlerin kurulumu için telefon numaramızdan bilgi isteyiniz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.